Altı Yaşındaki Kız Çocuğu, Dört Yatak Odalı Lüks Bir Ev Satın Aldı

Ruby McLellan adındaki bu küçük girişimci, ağabeyleri ve kız kardeşleri Angus ve Lucy’nin yardımıyla 671.000 dolarlık evi satın aldı. Harçlıklarını biriktirerek 6.000 dolar topladılar ve bu parayı evin depozitosu olarak ödediler. Evin değeri şu anda yaklaşık bir milyon dolar.

İNTERNETTE TARTIŞMA KONUSU OLDU

Ruby’nin başarısı internette tartışmalara yol açtı. Bazıları bu kadar küçük yaşta bir çocuğun ev sahibi olmasını eleştirirken, bazıları da Ruby ve ailesini tebrik etti.

Ruby’nin babası Cam McLellan, internetteki olumsuz yorumlara aldırış etmiyor. Cam, insanların başkalarını eleştirmeden önce kendi hayatlarına bakmaları gerektiğini söylüyor.

Ruby, ev sahibi olmanın “gerçekten harika” olduğunu söylüyor. Henüz bu başarıyı arkadaşlarına söylemediğini de ekliyor. Ruby ve kardeşleri şimdiden ikinci bir ev satın almayı planlıyorlar.

Cam ve eşi Felicity, maddi açıdan özgür olmak için ilk evlerini 20’li yaşlarında satın aldılar. Akıllı gayrimenkul yatırımları sayesinde son 15 yılda çok çalışmak zorunda kalmadılar.

Cam, iki günde bir sadece birkaç saat çalıştığını söylüyor. Ayrıca çocuklarıyla birlikte vakit geçirmek için yaz tatillerine de çıkıyor. Cam, “genç neslin” her şeyi bir anda istemek yerine fedakarlık yapması ve zevkini ertelemesi gerektiğine inanıyor.

EVİN PARASI 3 KARDEŞ ARASINDA PAYLAŞILACAK

Cam’ın üç çocuğu büyüdüğünde evin satışından elde edilen karı paylaşacaklar. Ev şu anda kiralıktır.

Haberin ilginç bir diğer noktası ise, bir emlakçının denetim sırasında yanlışlıkla 3 milyon dolarlık bir evi yakması. Şirketin şimdi mal sahibine ve kiracılara tazminat ödemesi gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x